Zagłosuj na Centrum Leczenia Oparzeń
Rozbudowa obiektu szpitalnego Centrum Leczenia Oparzeń bierze udział w konkursie na Najlepszą Przestrzeń Publiczną Województwa Śląskiego! Każdego roku w konkursie nagradzane są najlepsze projekty zrealizowane na terenie województwa śląskiego w okresie minionego roku kalendarzowego.
Zachęcamy do głosowania TU
Przedmiotem zgłaszanej inwestycji jest rozbudowa i przebudowa obiektu szpitalnego Centrum Leczenia Oparzeń, która została zrealizowana w okresie od września 2010r. do listopada 2013r. oraz budowa lądowiska dla śmigłowców sanitarnych, zrealizowana w okresie od maja do listopada 2014r.
Projekt rozbudowy i przebudowy Centrum miał dosyć specyficzne wymagania, ze względu na konieczność połączenia istniejącego, zabytkowego budynku szpitala pod względem funkcjonalnym i architektonicznym z nowym segmentem, a także wykształcenie nowej strefy wejściowej. W efekcie powstał zespół obiektów szpitalnych, spełniający najwyższe standardy w leczeniu oparzeń i ran przewlekłych. Inwestycja wraz z zagospodarowaniem przyległego terenu stworzyła także nową jakość w przestrzeni publicznej ścisłego centrum Siemianowic Śląskich.
Zrealizowana inwestycja uwzględniła zabytkowy charakter istniejącego budynku poprzez nawiązanie zarówno formą jak i materiałami. Zastosowana w nowym segmencie okładzina z cegły klinkierowej, fasady szkła strukturalnego oraz elewacje z paneli aluminiowych w doskonały sposób komponują się z istniejącymi walorami estetycznymi budynku zabytkowego. W ramach przedsięwzięcia przebudowano dwa istniejącego segmenty Centrum wraz z instalacjami, infrastrukturą techniczną zewnętrzną, drogami, parkingami, chodnikami, portiernią, przebudową stacji trafo i budynku agregatu prądotwórczego. W nowym segmencie powstały strefa wejściowa, izba przyjęć z częściami izolacyjnymi (aseptyczną i septyczną), Oddział Intensywnej Opieki Medycznej, Blok Operacyjny, część administracyjno-dydaktyczna; przekształcono istniejący Dział Farmacji Szpitalnej oraz pomieszczenia techniczne służb szpitalnych. Obiekt jest w pełni przystosowany dla osób niepełnosprawnych, dźwigi wewnętrzne zapewniają dostęp do wszystkich obszarów budynku. Łączna powierzchnia całkowita nowego segmentu wynosi 5 784,4 m2, zaś kubatura 23 597 m3. Powierzchnia zagospodarowania terenu wynosi około 5 000 m2.
Dołączone pliki:
clo-new | (40 kB) | 05.08.2015 |